Artystyczny remont Oddziału Dziecięcego w makowskim szpitalu.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA była inicjatorem i wykonawcą artystycznego remontu Oddziału Dziecięcego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Makowie Mazowieckim.

Działania takie Fabryka prowadzi od 13 lat w ramach programu społecznego „Dziecięcy świat w kolorach”. Makowski oddział jest już 28. odnowioną i artystycznie odmalowaną placówką w kraju.

Prace trwały w czasie dwóch najgorętszych miesięcy letnich, kiedy zwykle niewiele dzieci przebywa w szpitalu i remont mógł przebiegać najmniej uciążliwie dla małych pacjentów i personelu.

Uroczyste otwarcie artystycznie odmalowanego oddziału zorganizowano 16 października z udziałem władz samorządowych powiatu i miasta, dyrektora szpitala, ordynatorów oddziału i pielęgniarek, przedstawicieli dobroczynnej „ŚNIEŻKI” i wykonawców. Wszyscy z wdzięcznością wypowiadali się o tej szlachetnej inicjatywie i o znaczeniu rekonwalescencji maluchów w przyjaznym, pobudzającym wyobraźnię, odnowionym wnętrzu z kolorowymi rysunkami, nawiązującymi do bajkowych bohaterów oraz do naszego lokalnego motywu – maków. Realizatorzy projektu z uznaniem podkreślali dobrze zorganizowaną pracę personelu oddziału w utrudnionych warunkach remontu i ogólną życzliwość do działań ekipy.

Dzięki programowi „Dziecięcy świat w kolorach”, cieszący się znakomitą renomą szpital w Makowie Mazowieckim zyskał kolejny atrybut, a Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka należną, pozytywną promocję, zachęcającą inne placówki do wzięcia udziału w społecznym programie FFiL Śnieżka.

Źródło Powiat Makowski
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments