Artur Orzoł kwalifikuje się do Mistrzostw Świata w wyciskaniu sztangi leżąc

Gdańsk, 26-28.02.2016 r. Międzynarodowy Puchar Bałtyku w wyciskaniu sztangi leżąc stylem klasycznym seniorów i juniorów do lat 18 i 23 oraz weteranów.

Były to eliminacje do Mistrzostw Świata seniorów i juniorów do lat 18 i 23 oraz weteranów. Zawody były jedną z dyscyplin podczas FIT Festival 2016. Z LKS Grom w Przasnyszu wystartowało 2 zawodników. Wśród juniorów do lat 23, Jakub Ciuchta, a seniorów, Artur Orzoł.

Na starcie stanęło wielu Mistrzów Świata oraz Europy. W kategorii 83 kg Artur Orzoł uzyskał wynik 187,5 kg. Pomimo niestabilnej formy wystartował i zdobył brązowy medal, ulegając Mistrzowi Świata, Marcinowi Milerowi z Warszawy. W tej kategorii udział wzięło wielu Mistrzów Polski, rekordzistów. Jednocześnie Artur wywalczył prawo startu w Mistrzostwach Świata w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbędą się w dniach 18-21.05.2016 r. w RPA. Zawodnika stać na to aby wynik był lepszy. Na treningach Orzoł uzyskiwał 207,5 kg. Jest pracowity, doświadczony. To aktualny Wicemistrz Polski seniorów z ubiegłego roku.  Jest wychowankiem LKS Grom Przasnysz.

Drugim naszym reprezentantem był Jakub Ciuchta, pochodzący z Jednorożca,  w kategorii wagowej do 74 kg juniorów do lat 23. Zaliczył tylko 140 kg i został wycofany przez trenera z dalszej rywalizacji ponieważ stratował z zatruciem pokarmowym. Stać go było na 150 kg. Kuba to aktualny Mistrz Polski juniorów do lat 20. Na Międzynarodowy Puchar Bałtyku zawodnicy mogli wyjechać dzięki pomocy Jolanty i Pawła  Kaczorek, Piotra Kaszubowskiego, Marcina Śmigielskiego, Włodzimierza Robakowskiego, Bogdana Jaskulskiego, Jakuba Krajewskiego, fizjoterapeuty, Anny i Kazimierza Formela, Dyrektora OSiR Przasnysz, Krzysztofa Szczepańskiego, trenera, Cezarego Pykała.