Antonina Wiśnicka ze stypendium za wysokie wyniki w nauce.

W związku z 25. rocznicą przywrócenia imienia i nadania sztandaru Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach przyznano stypendium za wysokie wyniki w nauce. Otrzymała je uczennicy klasa VIIIa, Antonina Wiśnicka.

 

– Stypendium za wysokie wyniki w nauce przyznawane jest w oparciu o regulamin, z którego wynika, iż otrzymuje je uczeń z najwyższą średnią ocen, liczoną od klasy czwartej do pierwszego semestru klasy ósmej. Komisja stypendialna pozytywnie zaopiniowała wnioski złożone przez wychowawcę klasy VIIIa. Dyrektor szkoły po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej przyznała stypendium za wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 2019/2020 uczennicy, Antoninie Wiśnickiej. Uczennica uzyskała średnią ocen 5,05 – poinformowała Weronika Zofia Wilkosz, dyrektor szkoły.

Dziewczynka niestety nie miała szansy na uroczyste wręczenie stypendium i nie usłyszała oklasków swoich kolegów. Związane jest to z sytuacją epidemiczną w kraju i zamknięciem placówek oświatowych. Z osiągnięć Antoniny dumni są jej rodzice, którzy wraz z nią odebrali nagrodę i dyplom.

– Stypendium dla mojej córki .Trudno nie być dumnym ze swojego dziecka w takim momencie. Zapewne córka przejdzie do historii, bo była pierwszą stypendystką, którą nagrodzono, przy pustej sali, ale epidemia nie wybiera. Mam nadzieję, że ta nagroda w jakiejś mierze zdopinguje moją stypendystkę do jeszcze lepszego przygotowania się do egzaminu 8-klasisty. Niestety kwarantanna nie sprzyja motywacji do nauki. A teraz po prostu nie będzie wypadało zejść poniżej pewnego poziomu. Ale żeby była jasność: nie chcemy jako rodzice nakładać żadnej presji – w końcu w edukacji nie chodzi jedynie o stopnie. Wiem co mówię. W końcu pracuję jako nauczyciel – skomentował Michał Wiśnicki, ojciec nagrodzonej uczennicy.

w.b.

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lol
Lol
7 miesięcy temu

Ciekawe, czy Antoninę uczyli nauczyciele, ktorzy notorycznie spóźniają się na własną lekcję po pół godziny albo w ogole nie przychodzą?????