Anna Kostrzewa nowym dyrektorem Zespołu Szkół Powiatowych w Chorzelach.

Nowym dyrektorem Zespołu Szkół Powiatowych w Chorzelach została wybrana Anna Kostrzewa. Zastąpi na tym stanowisku dotychczasowego dyrektora Krzysztofa Milewskiego, którego kadencja kończy się 31 sierpnia.

Konkurs został rozstrzygnięty 25 czerwca 2019 roku. Komisja konkursowa, w której skład wchodzili przedstawiciele kuratorium oświaty, samorządu powiatowego, związków zawodowych oraz rodziców wybierała spośród dwójki kandydatów, którzy przystąpili do konkursu. Konkurentem Anny Kostrzewy był dotychczasowy dyrektor ZSP w Chorzelach Krzysztof Milewski, który ubiegał się o reelekcję. Ostatecznie na stanowisko dyrektora komisja wybrała Annę Kostrzewę.

Anna Kostrzewa ma 56 lat. W latach 2003-2013 i 2014-2018 pełniła funkcję dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Krukowie. Swoją pracę zawodową rozpoczynała na stanowisku nauczyciela w Szkole Podstawowej w Pościeniu w 1985 roku. Od tej pory nieprzerwanie uczy dzieci z terenu gminy Chorzele, głównie w Krukowie. W swojej „Koncepcji funkcjonowania i rozwoju Zespołu Szkół Powiatowych im. Władysława Reymonta w Chorzelach” przedstawiła wizję placówki, którą przekonała komisję konkursową do powierzenia właśnie jej stanowiska dyrektora. Jej dotychczasowe ścieżka kariery, zaangażowanie, współpraca z gronem pedagogicznym, radą rodziców, lokalnym środowiskiem, ale przede wszystkim społecznością uczniowską zdecydowały, że kolejne pięć lat placówką w Chorzelach będzie zarządzała właśnie Anna Kostrzewa, która swoje stanowisko obejmie tuż po wakacjach.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments