Ania Kubiak zdobyła laury na Ogólnopolskim Konkursie. Była trzecia wśród 750 wykonawców.

Ania Kubiak to tegoroczna maturzystka LO z Jednorożca, która od dziecka kocha śpiewać. Jej urok, artystyczną szczerość i talent doceniono na Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Kolędujemy razem”, w którym zajęła III miejsce w kategorii solistów i szkół średnich. 18-letnia mieszkanka Małowidza znalazła się wśród zwycięzców wyłonionych w 3 – dniowych eliminacjach, w których wzięło udział ok. 750 wykonawców, w tym 100 podmiotów z całej Polski.

Ania Kubiak jest obyta ze sceną, ponieważ przez 10 lat występowała w zespole „Młode Kurpie” i zwyciężała w wielu regionalnych konkursach. Miejsce na podium w konkursie ogólnopolskim, to olbrzymi sukces, ponieważ stanęła w nim w szranki z najbardziej utalentowanymi wokalistami z całego kraju. Anię do konkursu odbywającego się w Studiu Filmowym i Telewizyjnym Arterion AHE w Łodzi wystawiła Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych Nasze Dzieci z Krasnego, a jej opiekunką była Beata Płoska – Berg.

W konkursie występowali wykonawcy z całej Polski, wielu z nich śpiewało w swoich gwarach. Zmierzenie się z ludźmi z całego kraju było dla mnie fajnym przeżyciem, ale i był to również stres, bo konkurencja była ogromna. Śpiewam jednak już na tyle długo, że pozwoliło mi to zachować na scenie swobodę i wiarygodność, co sprawiło, ze jury doceniło właśnie mnie. Podczas konkursu śpiewałam kolędę „Mędrcy Świata” i pastorałkę „Od serca do ucha” – mówi Ania.

Przewodniczącym komisji konkursowej był Michał Jan Barański – dyrygent, chórmistrz, Halina Kowalczuk – muzyk, wykładowca AHE w Łodzi, Joanna Madaj – muzyk, Aldona Malinowska z Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, ksiądz Piotr Przybysz z Komisji Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej, dr Anna Breś – dziekan kierunku pedagogika oraz dr Kamila Witerska – dydaktyk kierunku pedagogika.

Celem konkursu jest kultywowanie tradycji i obrzędów bożonarodzeniowych wśród uczniów, rozwijanie chęci muzykowania – śpiewania kolęd i pastorałek. Wydarzenie było adresowane do uczniów szkół podstawowych, liceów, techników, zespołów szkół specjalnych oraz domów kultury.

Placówki biorące udział w konkursie prezentowały się w jednej z kategorii: soliści, duety, zespoły wokalne, zespoły instrumentalne, zespoły wokalno – instrumentalne, chóry.
Każdy był zobowiązany do wykonania dwóch dowolnie wybranych kolęd lub pastorałek w języku polskim, a playback był niedozwolony.

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments