ALO Przasnysz. Czy zdalne nauczanie ma przyszłość?

Już od 16 marca 2020 Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu oraz Technikum Agrobiznesu przy ul. Szosa Ciechanowska 6, prowadzą wszystkie zajęcia edukacyjne na platformie Click-Meeting.

 

Szkoła była przygotowana na prowadzenie tego typu lekcji dzięki partnerstwu z Uczelnią Lingwistyczno – Techniczną, która od lat prowadzi zajęcia na platformach e-learningowych. Wszyscy prowadzący zostali odpowiednio przeszkoleni i przygotowani do wdrożenia nowego procesu edukacyjnego. Dzięki temu uczniowie nie stracili nawet na chwilę kontaktu z nauczycielami, ani możliwości kształcenia.

Nowoczesna platforma pozwala zarówno uczniom jak i nauczycielom na „żywy” kontakt dzięki kamerkom oraz funkcjom głosowym, co przenosi świat lekcji stacjonarnych w świat rzeczywistości wirtualnej.

Czy zajęcia zdalne są dobrą opcją?

Zajęcia zdalne to przyszłość edukacji – twierdzi Dyrektor ALO dr Elzbieta Sternal. Ta nowa sytuacja pokazała kruchość wielu branż oraz potrzebę ciągłego doskonalenia się, a tym samym potrzebę zmian i umiejętności przystosowania się do nowych realiów. Myślę, że nasza młodzież oraz kadra świetnie sobie z tym poradziła. Wiadomo, że nowe okoliczności wymagają od wszystkich wyjścia ze swojej strefy komfortu, co często jest trudne. Patrząc jednak na efekty współpracy oceniam ją bardzo pozytywnie.

 

A jakie są opinie uczniów?

Uczniowie doceniają wkład nauczyciel i dostosowanie się do nowo zaistniałej rzeczywistości. Niektórym podobają się nowe możliwościowi kształcenia i bardzo przypadły im do gustu. Inni natomiast tęsknią już za możliwością spotkań na żywo i swoimi przyjaciółmi, bo szkoła to coś więcej niż tylko wiedza, to społeczność, która potrafi się wspierać w każdej sytuacji.

 

Akademickie Liceum Ogólnokształcące prowadzi zdalne konsultacje dla kandydatów oraz ich rodziców.

– Zapraszamy do kontaktu. Na naszej stronie i facebooku można pobrać dokumenty potrzebne w procesie rekrutacji.

Tel. (29) 752 43 42

Email: kontakt@ult.edu.pl

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Uczeń
Uczeń
7 miesięcy temu

Inne szkoły powinny brać przykład z ALO! ?

Uczeń1
Uczeń1
7 miesięcy temu

ALO jak zawsze dba o uczniów. Super!