Adam Struzik najlepszym marszałkiem w Polsce

Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, został wybrany przez czytelników PortalSamorzadowy.pl najlepszym marszałkiem Polski w 2016 r.

Adam Struzik jest marszałkiem województwa mazowieckiego od roku 2001. Działalność samorządową rozpoczął w latach 1984-1988, gdy pełnił funkcję radnego gminy Nowy Duninów. W roku 1988 został radnym miasta i gminy Gąbin. W latach 1994-1998 delegat do Sejmiku Samorządowego Województwa Płockiego i do Krajowego Sejmiku Samorządu Terytorialnego. Przewodniczący Prezydium Krajowego Sejmiku Samorządu Terytorialnego. Od 1998 roku radny województwa mazowieckiego. Przewodniczący Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej I kadencji Sejmiku Województwa Mazowieckiego. W 2007 roku wybrany na wiceprezesa Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej.

Równolegle z działalnością samorządową prowadził karierę polityczną. Od 1984 roku należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego, zasiada we władzach wojewódzkich i krajowych tej partii. W latach 1991-2001 był senatorem RP. Przewodniczył Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia Senatu RP II kadencji. W latach 1993-1997 był Marszałkiem Senatu RP. W 2007 roku wybrany na posła VI kadencji Sejmu RP – zrezygnował z mandatu, pozostając na stanowisku Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Urodził się 1 stycznia 1957 roku w Kutnie. Z wykształcenia lekarz. Specjalista chorób wewnętrznych. Ukończył studia podyplomowe w dziedzinie organizacji i ekonomiki ochrony zdrowia oraz podyplomowe studia menedżerskie z zakresu administracji publicznej. W latach 1990-1997 dyrektor naczelny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

Strażak ochotnik i członek Zarządu Wojewódzkiego oraz Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

źródło: portalsamorzadowy.pl

fot. mat. UMWM

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments