84 – letnia kobieta padła ofiarą oszustów. Policja ponownie ostrzega.

Oszust podając się za funkcjonariusza CBŚP zadzwonił na telefon stacjonarny mieszkanki Ciechanowa prosząc o pomoc w akcji i schwytaniu złodziei. Prze swoją łatwowierność kobieta straciła dużą sumę pieniędzy.

W ostatnim czasie często wykorzystywaną przez oszustów metodą jest tzw. oszustwo „na policjanta” lub funkcjonariusza CBŚP. Do takiej utraty gotówki doszło wczoraj w Ciechanowie.

Na telefon stacjonarny 84 -letniej mieszkanki Ciechanowa zadzwonił kurier mówiąc że ma przesyłkę. Kobieta powiedziała, że nie będzie odbierać żadnej przesyłki i zakończyła rozmowę. Po kilku minutach zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP. W rozmowie telefonicznej mężczyzna podał kobiecie swoje dane oraz poinformował ją o prowadzonej przez Policję akcji. Wydał się kobiecie tak bardzo przekonywujący, że seniorka zgodziła się pomóc w ujęciu złodziei. Rzekomy funkcjonariusz CBŚP cały czas telefonicznie nadzorował poczynania mieszkanki Ciechanowa. Według poleceń wydawanych przez oszusta kobieta poszła do banku, wypłaciła z konta dużą sumę pieniędzy, a następnie po powrocie do domu przekazała gotówkę oszustowi.

Policjanci po raz kolejny apelują, szczególnie do seniorów o zachowanie ostrożności. Takie niespodziewane telefony nie zawsze muszą zakończyć się dla nas stratą finansową. Przestrzegajmy kilku podstawowych zasad. Między innymi pamiętajmy, że policjanci nigdy do nikogo nie dzwonią, aby poinformować o prowadzonej akcji. Nigdy też nie proszą o przekazanie im pieniędzy. W sytuacji gdy ktoś do nas dzwoni i podaje się za policjanta, funkcjonariusza CBŚP, ABW czy prokuratora prosząc o przekazanie mu pieniędzy, należy natychmiast skontaktować się z prawdziwą policją, najlepiej udając się osobiście do komendy policji.


Źródło KPP Ciechanów
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments