800 szafek trafiło do uczniów Szkoły Podstawowej w Ciechanowie.

Indywidualne, kodowane szafki na książki, przybory czy buty zostały zamontowane w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Ciechanowie. Takie rozwiązanie pojawiło się w Ciechanowie pierwszy raz, miasto ma zamiar docelowo wprowadzić szafki do wszystkich miejskich szkół. Główny cel to odciążenie plecaków uczniów.

Szafki będą udostępnione uczniom od początku nowego roku szkolnego. Zdecydowana większość ze wszystkich 798 szafek zamontowana została w szatniach. Część znalazła się na parterze – przy i w sali, w której uczą się najmłodsze dzieci z zerówek. Szafki umieszczone są w 133 segmentach – po 6 szafek w każdym.

– Od wielu lat mówi się o coraz cięższych plecakach uczniów i bardzo złym wpływie tego na kręgosłupy dzieci. My podjęliśmy konkretne działania, które faktycznie sprawią, że będzie mniej do dźwigania. Uczeń może śmiało część swoich przyborów zostawiać w szkole, na miejscu może mieć buty na zmianę, strój na WF czy książki. Kodowana szafka to bezpieczna przestrzeń na przechowywanie rzeczy. Takie szafki kojarzone z amerykańskich filmów młodzieżowych powinny stać się standardem w ciechanowskich szkołach, bo jest to bardzo praktyczne rozwiązanie – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Szafki uczniowskie w mojej ocenie przyczynią się do polepszenia funkcjonowania uczniów, również uczniów niepełnosprawnych. To kolejna zniesiona bariera dla dzieci, które samodzielnie będą mogły zadbać o bezpieczeństwo swoich rzeczy. Jest to doskonałe rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwi im życie. Szafki są funkcjonalne, istnieje możliwość  dopasowania  ich do każdego rodzaju pomieszczeń, zapewniają wysoką estetykę wnętrz, uniwersalność oraz bezpieczeństwo użytkowników dodała dyrektor SP nr 7 Aldona Krzywicka.

Szafki zostały wykonane z blachy stalowej i pomalowane na niebiesko, czerwono, zielono i żółto. Wewnątrz każdej szafki znajdują się dwie półki do przechowywania np. przyborów i podręczników. Jest także drążek oraz dwa haczyki na ubrania. Szafki zamykane są na zamek z kodem szyfrowym. W drzwiczkach znajdują się otwory wentylacyjne. Szafki zostały przykręcone do podstawy z ławką wykonaną z profili stalowych oraz z siedziskiem ze sklejki lakierowanej. O montaż takich szafek zwrócił się do prezydenta Krzysztofa Kosińskiego jeden z rodziców podczas tegorocznych spotkań osiedlowych.


 

Źródło UM Ciechanów
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments