73-latek z 3 promilami w organizmie zatrzymany przez innych uczestników ruchu.

Trwają czynności policji w sprawie nietrzeźwego kierującego. 73-letni kierowca fiata miał w organizmie 3 promile alkoholu. Zatrzymali go inni uczestnicy ruchu.

 

Do zdarzenia doszło 14 maja, tuż przed godziną 18:00, na drodze w miejscowości Piegłowo Wieś, gm. Szydłowo. Jak wynika z ustaleń, przypadkowi świadkowie zauważyli kierującego samochodem marki Fiat Qubo, który nie panował nad pojazdem – przekraczał oś jezdni, zjeżdżając na pobocze.

Inni kierujący postanowili interweniować. Jeden z nich zajechał drogę kierującemu fiatem. W zatrzymaniu pomógł również drugi świadek. Okazało się, że za kierownicą siedzi starszy mężczyzna, od którego czuć było silny zapach alkoholu. Świadkowie zaalarmowali policję.

Interweniujący patrol ustalił, że zatrzymany kierowca, to 73-letni mieszkaniec pow. mławskiego. Wracał od kolegi, z którym pił wódkę. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, stracił je już wcześniej – za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Fiat został odholowany na parking strzeżony, a nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnego aresztu.


 

Źródło KPP Mława
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments