56 – letni mieszkaniec Dobrzankowa zmarł w Policyjnej Izbie Zatrzymań w Przasnyszu.

Jak udało nam się dowiedzieć, 22 czerwca br., 56 – letni mieszkaniec Dobrzankowa zmarł z niewyjaśnionych przyczyn w Policyjnej Izbie Zatrzymań w Przasnyszu.

W piątkowe popołudnie funkcjonariusz policji w Przasnyszu, który prowadził obchód po Policyjnej Izbie Zatrzymań zauważył, że zatrzymany nie daje oznak życia. Policjant powiadomił o tym Zespół Ratownictwa Medycznego i sam przystąpił do reanimacji, która trwała aż do przyjazdu karetki pogotowia. Zatrzymany został przekazany przez policjanta do lekarza dyżurnego, który po próbie reanimacji stwierdził zgon mężczyzny.– informuje asp. Norbert Cibor z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Sprawą zajęła się również Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu, Wydział Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu oraz Biuro Spraw Wewnętrznych.

Ze wstępnych na razie ustaleń wynika, że prawdopodobnie przyczyną zgonu mieszkańca gminy Przasnysz był zawał serca, ale to może potwierdzić sekcja zwłok. Zostali przesłuchani świadkowie, a także zostało zabezpieczone nagranie monitoringu. Monitorowany jest korytarz, pomieszczenie przejściowe, a także cela. Będziemy sprawdzać nagranie godzina po godzinie od momentu zatrzymania, aż do zakończenia zdarzenia. – podsumował prokurator rejonowy Artur Folga.


red.

Źródło KPP Przasnysz Kurier Przasnyski
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments