43-latek notorycznie łamał kwarantannę. Wpadł pijany spacerując po mieście.

Objęty kwarantanną mławianin, zamiast stosować się do zasad izolacji, wychodził z domu i na zakupy, nie zasłaniał ust i nosa. Policję alarmowali także sami mieszkańcy oraz pracownicy sklepów.

 

43 -letni mławianin został objęty kwarantanną 4 maja. Zamiast przestrzegać zasad izolacji wychodził z domu. Podczas jednej z policyjnych interwencji, spacerował na terenie miasta w stanie nietrzeźwości. Był również widziany na zakupach, nie zakrywał ust i nosa – interweniowała obsługa sklepu.

– O jego zachowaniu policja powiadomiła Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Mławie. Mężczyzna został ukarany grzywną. Pomimo tego nadal wychodził z domu. Podczas jednej z interwencji patrol zauważył mławianina spacerującego po mieście. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Ponownie powiadomiono sanepid. Mławianin nie używa aplikacji „Kwarantanna domowa”, mławscy policjanci są zmuszeni do objęcia 43- latka wzmożonymi kontrolami – informuje asp.szt. Anna Pawłowska.

Izolacja osób pozostających w kwarantannie, to jedna z podstawowych zasad, która pozwala walczyć z zagrożeniem epidemią. Osoby lekceważące kwarantannę mogą zostać ukarane grzywną w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych a nawet aresztowane.


 

Źródło KPP Mława
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments