3 lata za „kradzież” Mazdy

Mieszkanka gm. Chorzele wprowadziła w błąd policjantów, zgłaszając fikcyjną kradzież mazdy. Za wprowadzenie organów ścigania w błąd  kobiecie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

03 października br. ok. godz. 07:00 dyżurnego  Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu  telefonicznie powiadomiła mieszkanka gm. Chorzele, że w nocy z 02/03 października nieznani sprawcy z garażu ukradli będący jej własnością samochód osobowy m-ki „Mazda Premacy”. W samochodzie były kluczyki i dokumenty.  Sprawą zajęli się kryminalni z Przasnysza i Chorzel. Jednocześnie tej samej nocy policjanci patrolujący trasę Chorzele- Zaręby zauważyli w przydrożnym rowie leżącą na boku mazdę premacy . Ustalono właścicielkę auta, jednak w miejscu zamieszkania nikogo nie zastano. Szybko okazało się, że chodzi o ten sam samochód.  Z uwagi na wiele wątpliwości policjanci   zaczęli sprawdzać wiarygodność zgłaszającej, w wyniku czego kobieta oświadczyła, że nie ukradziono jej samochodu. Tej nocy zgłaszająca kobieta jechała mazdą wraz z córką, która kierowała pojazdem. Dziewczyna straciła panowanie nad samochodem i wjechała do rowu. Kobieta chcąc uchronić swoją córkę przed odpowiedzialnością, skłamała.

 Za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, za zeznanie nieprawdy do lat 3.


 

KPP Przasnysz


guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin Wiśniewski
7 lat temu

” Za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie ” 😀

Katalog stron
7 lat temu

obie kobiety dostaną wyrok w zawieszeniu i to tyle. Ciekawe co by było gdyby matka powiedzieć, że to ona jechała autem i wrąbała do rowu.