25-latek z gminy Chorzele potrącił jadącego rowerem chłopca.

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w Zarębach. Młody mieszkaniec gminy Chorzele nie zauważył poruszającego się rowerem chłopca, który jechał skrajem jezdni. Podczas manewru wymijania z innym samochodem, doszło do potrącenia rowerzysty. Na szczęście jego obrażenia nie okazały się poważne.

 

– 16 sierpnia o godz. 20.50 w Zarębach, gm. Chorzele, kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Passat 25-letni mieszkaniec gminy Chorzele, podczas manewru wymijania z innym samochodem, został przez niego „oślepiony” światłami i potrącił małoletniego rowerzystę poruszającego się w tym samym kierunku co on. Kierowca Volkswagena za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym — poinformował kom. Paweł Rykowski z KPP w Przasnyszu.

 

Zdarzenie zostało uznane za kolizję drogową, co oznacza, że rowerzysta doznał drobnych obrażeń nieskutkujących rozstrojem zdrowia powyżej dni siedmiu.

 


 

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gosc
gosc
6 miesięcy temu

Chyba poniżej dni 7

gosc
gosc
6 miesięcy temu

Chyba poniżej dni 7. Art.177 par 1 kk

Kamil
Kamil
6 miesięcy temu
odpowiada  gosc

„doznał drobnych obrażeń NIEskutkujących rozstrojem zdrowia powyżej dni siedmiu”

dobrze jest napisane.

Jatola
Jatola
6 miesięcy temu

Oczywiście, że powyżej. Inna kwestia – musiało być ciemno – czy rowerzysta miał dobrze działające oświetlenie i kamizelkę? Każdy kierowca wie, że rowerzysty bez kamizelki, odblasków, oświetlenia – po prostu nie widać!