2 ORel wspiera ratownictwo w Przasnyszu.

22 maja 2020 roku w odpowiedzi na apel Ratownictwa Medycznego w Przasnyszu Dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego zadeklarował pomoc.

 

– Obecnie do każdego wyjazdu musimy się odpowiednio zabezpieczyć, dlatego że mimo naszych apeli ludzie nie mówią nam prawdy. Nie informują, że mieli kontakt z koronawirusem, lub że np. ktoś przyjechał z zagranicy. Była już sytuacja, gdy ratownicy byli przez to wyłączeni na kilka dni, do momentu, gdy przyszedł ujemny wynik od pacjenta z podejrzeniem – mówi Krzysztof Kukulski.

– Medycy w każdej minucie ich pracy mają styczność z wieloma chorymi osobami. Oni są dla nas, ale my dziś musimy być dla nich. – powiedział Dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego płk dypl. Bogusław Postek przekazując środki ochrony indywidualnej, które trafią do Ratowników Medycznych stacjonujących na podstacjach w Przasnyszu, Chorzelach oraz Jednorożcu.


 

Źródło 2. ORel Przasnysz
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
7 miesięcy temu

Lubię pisać nie na temat – „Pracowników Ikea czekają zwolnienia. Pracę straci 10 proc. pracowników w fabryce koncernu w Wielbarku koło Szczytna (woj. warmińsko-mazurskie). Firma w komunikacie podała przyczynę zwolnień.

Jest nią „dostosowanie poziomu produkcji do zmniejszonego popytu związanego głównie z pandemią COVID-19”.

– Spółka, mając na uwadze stabilne funkcjonowanie firmy w perspektywie długoterminowej, musiała podjąć decyzję o redukcji zatrudnienia – przekazała dyrektor zarządzająca IKEA Industry Wielbark Anna Gawryszczak.Fabryka w Wielbarku zatrudnia 1600 osób. Po uzgodnieniach z lokalnymi związkami zawodowymi ustalono, że redukcja zatrudnienia będzie dotyczyć 150 osób.”