19-latek poważnie potrącił rowerzystę na skrzyżowaniu Żwirki i Wigury w Przasnyszu.

Do kolejnego groźnego wypadku drogowego z udziałem rowerzysty doszło wczoraj w okolicy osiedla Witosa w Przasnyszu. Młody kierowca z powiatu przasnyskiego wymusił pierwszeństwo na jadącym ulicą Żwirki i Wigury rowerzyście. Kierujący jednośladem doznał poważnych obrażeń ciała.

 

Jak informuje KPP w Przasnyszu, do zdarzenia doszło 8 października 2020 r. o godz. 12.50 w rejonie skrzyżowania ul. Żwirki i Wigury z ul. Strażacką.

– Kierujący samochodem osobowym marki Mazda, 19-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, potrącił jadącego na rowerze 65-letniego mieszkańca powiatu makowskiego. Kierujący jednośladem z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do przasnyskiego szpitala – powiedział asp. sztab. Krzysztof Błaszczak.

 

Funkcjonariusze prowadzą w tej sprawie czynności wyjaśniające. Zdarzenie ze względu na poważne obrażenia rowerzysty zostanie wedle wszelkiego prawdopodobieństwa potraktowane jako wypadek drogowy, dlatego nie zakończy się na postępowaniu mandatowym.

 


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sebuś
Sebuś
3 miesięcy temu

A tam chyba jest zakaz poruszenia się rowerami