17 masek trafiło do służby zdrowia w ramach przasnyskiej akcji „Maska dla Medyka”.

Akcja „Maska dla Medyka” w Przasnyszu nabiera tempa. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Łukasza Skotnickiego, 17 sztuk masek trafiło do przasnyskiej służby zdrowia.

 

Jak poinformował nas Łukasz Skotnicki, już 17 przerobionych masek trafiło do przasnyskich ratowników medycznych i pracowników szpitala. Mają one zapewniać bardzo dużą ochronę przeciwwirusową, jednocześnie przy komfortowym użytkowaniu. Maskę można dezynfekować, a przede wszystkim nie paruje.

Łukasz, wraz ze swoją mamą, zaangażował się w akcję #maskadlamedyka, która działa na terenie całego kraju.

 

– Taki pomysł w Polsce udaje się realizować dzięki wielu wspaniałym ludziom, firmom i fundacjom. Koszt przekazywanych masek to około 1700 złotych. W akcję było zaangażowanych wiele osób, które chciały pomóc poprzez przekazanie masek, czy udostępnianie postów. Wraz ze swoją mamą zbieraliśmy maski, a dzięki pomocy pana Marcina, przasnyszanina posiadającego drukarkę 3D, montaż adapterów był możliwy – opowiada Skotnicki.

– Dlaczego pomagam medykom? Myślę, że jest to naturalna sprawa, aby pomóc osobom, które tego potrzebują. Zwłaszcza, że narażają swoje życie i zdrowie dla naszego bezpieczeństwa i nie tylko w dobie pandemii, ale każdego dnia. Nie może być tak, że osobom, które narażają swoje zdrowie i życie mają brakuje środków ochrony osobistej, chroniących ich przed wirusem – podsumowuje akcję Łukasz.

 

w.b.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments