16 NAWYKÓW DO ZMIANY !!!

 

16 NAWYKÓW DO ZMIANY !!!

1. Jedz więcej surowych warzyw i owoców-jedzenie zbyt małej ilości tych produktów powoduje brak naturalnych witamin i enzymów orz niezniszczonego  błonnika.

2. Potrawy mięsne zastąp rybami i warzywami strączkowymi, które zawierają dobre białka oraz kwasy omega-3 i mają korzystniejsze proporcje składników pokarmowych.

3. Smażenie zastąp duszeniem, pieczeniem lub gotowaniem.

4. Cały dzień tylko na kanapkach nie jest dobrym rozwiązaniem. Organizm potrzebuje przynajmniej jednego ciepłego posiłku w ciągu dnia – warto go wzbogacić zestawem świeżych surówek.

5. Nie zastępuj głównego ciepłego posiłku słodyczami lub ciastami (drożdżówki, pączki batony). Jedzenie zbyt dużych ilości słodyczy sprzyja powstawaniu grzybicy jelit typu Candiada albicans .

6. Pamiętaj, żeby nie pić podczas posiłku lub zaraz po posiłku; musi upłynąć przynajmniej półgodziny, aby proces trawienia nie został zakłócony.

7. Podczas posiłku dokładnie gryź i przeżuwaj pokarm – musi dobrze połączyć się ze śliną – twoim płynem ustrojowym.

8. Nie podjadaj w ciągu dnia, nie zastępuj przegryzkami podstawowych posiłków (szczególnie zrezygnuj z chrupek, orzeszków, paluszków, ciasteczek, chipsów czy pestek).

9. Ostatni posiłek zjedz dwie godziny przed snem, powinien być on lekki. Zrezygnuj z późnych i obfitych obiadokolacji.

10. Zrezygnuj z żucia gumy – jest fałszywym alarmem dla żołądka i jelit – nie zastąpi jedzenia.

11. Jedz świeże owoce i pij wodę zamiast soków i nektarów z kartonów.

12. Jedz śniadania – często w pośpiechu o nich zapominamy lub jemy je szybko i w stresie.

13. Zrezygnuj z przypraw z zawartością glutaminianu sodu – pobudza on łaknienie, niszczy śluzówkę jelit i stępia kubki smakowe.

14. Wystrzegaj się dań zbyt gorących lub za zimnych – organizm zużywa wiele energii, aby podgrzać lub schłodzić pokarm.

15. Nie ulegaj pokusom i nie kupuj reklamowych wyrobów – podczas zakupów kieruj się zdrowym rozsądkiem i czytaj etykiet ze składem.

16. Pamiętaj, że często produkty przecenione mają obniżoną wartość, ich termin przydatności do spożycia jest bliski końca.


Ciocia Justyna


 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.