15. przypadek koronawirusa w powiecie przasnyskim. To dojrzała kobieta. Ma objawy!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu poinformował, że zanotowano piętnasty przypadek zakażenia koronawirusem na naszym terenie. Pozytywny test wykonano kobiecie po 60. roku życia z powiatu przasnyskiego. W rejestrze odnotowano, że jest to przypadek z gminy Jednorożec. Pacjentka od dwóch tygodni źle się czuła i była telefonicznie leczona z powodu rozmaitych schorzeń. Dopiero test wskazał przyczynę.

 

– Osobą, która uzyskała pozytywny wynik testu, jest kobieta po 60. roku życia. Od 2 tygodni źle się czuła, dlatego niemal nie wychodziła z domu. Korzystała również z teleporad lekarskich, jednak przeprowadzany zdalnie wywiad medyczny nie wskazywał na Covid-19. Kobieta ostatecznie nabrała podejrzeń, co mogło być przyczyną złego stanu zdrowia, dlatego skontaktowała się z naszą jednostką Sanepidu. Pojawiła się u niej m.in. utrata węchu i inne charakterystyczne dla koronawirusa objawy. Kobieta została ujęta w rejestrze i udała się na oddział zakaźny ciechanowskiego szpitala, gdzie wykonano jej test w kierunku Covid-19, który dał wynik dodatni – mówi Maria Śliwińska z przasnyskiego Sanepidu.

Kobieta pojawiła się w ciechanowskim oddziale zakaźnym, gdzie pobrano od niej próbę. Jej wynik stał się znany przasnyskiej jednostce Sanepidu wczoraj około wieczora, dlatego został ujęty w dzisiejszych statystykach. Stan zdrowia kobiety nie okazał się na tyle poważny, aby kwalifikowała się do hospitalizacji, dlatego została odesłana do domu. Pacjentka przebywa w izolacji.


 

guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
6 miesięcy temu

Szkoda gadać… A tymczasem przez całą zachodnia część miasta przez tragicznie zrobione objazdy i niewidoczne oznakowanie dzieje się cyrk. Czemu bocie się o tym napisać? 3 dzień z rzędu kierowcy mylą się nie zauważając oznakowania wjeżdża ja tirami w zamknięte ulice później cofają w wąskie do uliczki żeby zawrócić. Lub wymyślają sobie inne drogi. Objazd poprowadzony ulica 3 mają przy klasztorze gdzie na zakręcie nie mogą się minąć samochody osobowe wjeżdżają teraz tiry jeden za drugim. Sam widziałem jak ul 3 mają żeby się wyminac tiry musi aly jechać po chodniku. Ciekawie zapowiada się weekend gdzie i tak były korki… Czytaj więcej »

Emil
Emil
6 miesięcy temu
odpowiada  Jan

Poczekaj… lada moment ktoś wpadnie na pomysł by postawić tam (3 maja) sygnalizację świetlną.

Sebuś
Sebuś
6 miesięcy temu
odpowiada  Jan

Ale przez 3maja nie ma objazdu

Przasnyszanka
Przasnyszanka
6 miesięcy temu
odpowiada  Sebuś

Jest. Niewielki fragment do Piłsudskiego.

QWERTY
QWERTY
6 miesięcy temu
odpowiada  Jan

Brawo! Taka prawda!

Jan
Jan
6 miesięcy temu
odpowiada  Jan

No i czy ktoś mi wytłumaczy poprowadzenie ruchu ze Szczytna na Warszawę objazdu ulicami: zawodzie, szpitalną, 3 mają, Piłsudskiego, szosą Ciechanowską, kolejową i ul. Leszno? Zamiast krótko ul. Świerczewo która jest szersza? A szkoda gadać.. Przecież ruch z Chorzele na Warszawę można przekierować na trasę jednorożec krasnosielc maków… Całkiem dobra droga

Mordor
Mordor
6 miesięcy temu
odpowiada  Jan

Ja wytłumaczę Problemem jest rondo (placek) na skrzyżowaniu z Mostową. Żaden TIR tam nie wykręci.

Jan
Jan
6 miesięcy temu
odpowiada  Mordor

Oj przecież skoro to placek to można go przejechać… No przecież tiry tam by jechały prosto. Tak?

Franek
Franek
6 miesięcy temu

ja to nwm ale każdy wierzy w te głupie kłamstwo że szoka słów a po drugie jak ktoś ci bliski umrze to chcą napisać że przez tego wirusa czy to jest pojęte no po prostu szkoda słów… chyba nie zły aktor zbiera za to nie samowite dobrą kasę ja to nie wiem ale w tą głupotę nie wierzę a po pierwsze jak by był naprawdę ten wirus to w sklepach by pilnowali że maseczki a nie jeden chodzi z a drugi bez … a ktoś mi powie ile osób choruje na raka lub miał zawał nikt nic nie wie bo… Czytaj więcej »