14 PSS Przasnysz w TVP2

Rekonstruktorzy – Co Ich w tym kręci?. To temat rozmowy jaka odbyła się 9 listopada 2013 r. w programie na żywo pt; ‚Pytanie na Śniadanie’ w TVP 2.
GRH 14 Pułk Strzelców Syberyjskich z Przasnysza otrzymała zaproszenie do programu ‚Pytanie na Śniadanie’. Do Warszawy wybraliśmy się w 5 osób i na prośbę prowadzących program wystawiliśmy dwie młodsze osoby z naszej GRH ubrane w stroje: Siostry Miłosierdzia i Powstańca Styczniowego. Ubraliśmy również w stroje żołnierzy Legionu Puławskiego i żołnierza armii carskiej Rosji z okresu I wojny światowej specjalnie przygotowanego do tego programu przez TVP manekina. Prowadzący program Tomasz Kammel i Ula Chincz rozmawiali z rekonstruktorami na temat Ich pasji do rekonstrukcji historycznej. W czasie tych kilku minut na antenie oprócz rozmowy przedstawiono migawki z filmu z inscenizacji z naszym udziałem, która odbyła się w 2011 roku w Ossowie oraz fotografie z naszych występów w Borkowie i Skansenie Rzeki Pilicy. Po programie i paru fotkach w budynku na Woronicza 17 wróciliśmy do domu.
Na Woronicza pojechali:
– Mariusz Łyszkowski,
– Mariusz Maciaszczyk,
– Ewa Wysocka ( wystąpiła ),
– Piotr Łyszkowski ( wystąpił ),
– Robert Stefański.

W poniedziałek przed defiladą cała GRH 14PSS pojedzie na Ostrobramską do Warszawy by wystąpić Dla TVP Polsat News. Oprócz migawek całej grupy, 3 osoby wystąpią na antenie od godz. 8:30 rozmawiając na temat broni i rekonstrukcji historycznej.

WIDEOMariusz Maciaszczyk


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments