14 PSS Przasnysz na planie serialu Dzwony Wojny

W dniach 2 i 3 czerwca 2014, rekonstruktorzy z koła TPZP 14 Pułku Strzelców Syberyjskich z Przasnysza i SRH 21 Muromskiego Pułku Piechoty z Warszawy wystąpili na planie serialu Brendana Mahera „Dzwony Wojny” kręconego w Modlinie.

Rekonstruktorzy odtwarzali żołnierzy carskich z okresu I wojny światowej. Na planie obecni byli również koledzy rekonstruktorzy z GRH Marienburg, odtwarzający żołnierzy pruskich.

Przed przyjazdem na plan filmowy do Twierdzy w Modlinie pojechaliśmy do WFDiF na Chełmską gdzie przeprowadzono selekcję mundurową. Po przygotowaniu mundurowym udaliśmy się do Modlina na plan filmowy. Od razu charakteryzatorki przystąpiły do „brudzenia” nas i naszych ubrań. Na planie oczekiwaliśmy na swoje ujęcia. Pierwszy dzień  kręcenia ujęć upłynął dość ubogo w roli carskich wojaków, natomiast w następny dzień nie schodziliśmy praktycznie z planu filmowego grając: Walczących moskali, poległych i jeńców. Po całym dniu pracy na planie nasza rola się zakończyła.

Serial „Dzwony Wojny” to Polsko-Brytyjska produkcja a dokładnie TVP i BBC Worldwide . Film będzie się składał z 5 odcinków, zostanie dodatkowo zmontowany w cztery odcinki 45-minutowe oraz dwa 90-minutowe. Serial zostanie wyemitowany na antenie TVP1. Pojawi się równolegle z BBC 1, w listopadzie 2014 r., stanowiąc istotny element obchodów rocznicy odrodzenia polskiej państwowości w 1918 r.

Dzwony Wojny

Reżyseria – Brendan Maher

Scenariusz – Tony Jordan

Zdjęcia – Jacek Petrycki i  Tomasz Naumiuk

Scenografia – Ashleigh Jeffres i Ewa Skoczkowska

Obsada – Paddy Gibson, Jack Lowden,  Sabrina Bartlet i Erika Karkuszewska

Za rekonstruktorów odpowiadał Paweł Rozdżestwieński.


dsc02103 dsc02105 dsc02129


Fot: Mariusz Maciaszczyk, Mirosław Sochacki i Tadeusz Lica.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments