14 PSS Przasnysz: III Rajd Szlakami Wielkiej Wojny nad Dolną Bzurą i Rawką

W dniu 31 stycznia 2015 roku GRH 14 Pułk Strzelców Syberyjskich z Przasnysza wzięła udział w rajdzie pieszym po szlakach I wojny światowej. Był to już III Rajd Szlakami Wielkiej Wojny nad Dolną Bzurą i Rawką.

Wszyscy uczestnicy dotarli do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Po krótkim przygotowaniu odjechaliśmy specjalnie przygotowanym przez organizatora autobusem na cmentarz z okresu Wielkiej Wojny w Borzymówce. Na cmentarzu zapalono znicze a Paweł Rozdżestwieński opowiedział zgromadzonym o historii tego cmentarza w tym jak powstał, kto na nim spoczywa i jak pasjonaci ratują to miejsce przed zapomnieniem. Na koniec uroczystości na cmentarzu przedstawiono wszystkie GRH biorące udział w rajdzie.

Dowódcy grup po zaopatrzeniu w mapy wyruszyli ze swoimi rekonstruktorami w trasę rajdu.  Trasa przebiegała częściowo drogą asfaltową a dalej polami, ścieżkami polnymi i miedzami i liczyła 13 kilometrów. Do Kozłowa Biskupiego dotarliśmy ok. godz. 15-tej gdzie czekała ciepła i smaczna grochóweczka. Autobus specjalny odtransportował wszystkich z powrotem do Muzeum.

GRH 14 Pułk Strzelców Syberyjskich z Przasnysza dziękuje organizatorom za zaproszenie na rajd a kolegom z marszu za miłą atmosferę.

Poniżej krótka relacja fotograficzna oraz relacja w TVP Warszawa. Fot. Mariusz Maciaszczyk.

Relacja w TVP od 5 minuty

http://warszawa.tvp.pl/18675376/31012015guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments