14 PSS Przasnysz: Bój o Feste Boyen w Giżycku

W dniach 16, 17, 18 sierpnia 2013 roku w malowniczym Giżycku odbyło się Święto Twierdzy Boyen.

Podczas uroczystości przedstawiono: zwiedzanie z przewodnikiem, kiermasz, rękodzieło, kulinaria, dioramy w sobotę było kino w plenerze i ‚CK Dezerterzy’. Prezentował się również giżycki klub motocyklowy VBoyen. O godz. 10-tej grupy rekonstrukcyjne wymaszerowały ulicami miasta zachęcając mieszkańców Giżycka do odwiedzenia Twierdzy Boyen.

Głównym punktem uroczystości w Twierdzy Boyen była inscenizacja walk z okresu I wojny światowej. Inscenizacją przedstawiono walki z 1914 roku, które miały miejsce w Twierdzy w czasie tzw. Bitwy o Wielkie Jeziora Mazurskie. Przedstawiono skuteczną obronę giżyckiego fortu przed natarciem rosyjskim. Do Twierdzy w sobotę a dokładnie do donżonu Bastionu Ludwika ściągnęła liczna widownia nagradzając głośnymi oklaskami rekonstruktorów.

Niedziela od samego rana zawitała piękną pogodą i licznymi grupami przybyłych zwiedzających. GRH 14PSS z Przasnysza prezentował dioramę złożoną z rosyjskiego obozu wojskowego z okresu I wojny światowej.

W imieniu GRH 14PSS z Przasnysza pragnę podziękować organizatorom za zaproszenie do przepięknego fortu w Giżycku oraz za przeżycie wspaniałych chwil. Kolegom rekonstruktorom dziękuję za miłą atmosferę.

<<GALERIA>>


Mariusz Maciaszczyk


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments