14. pacjentka rzekomo zakażona koronawirusem jest zdrowa. Jest też następny przypadek.

Chodzi o młodą kobietę, której test wykonano przed przyjęciem na oddział przasnyskiego szpitala. Później  pacjentka trafiła do lecznicy w Ciechanowie, gdzie test ponowiono, jednak oba wyniki okazały się sprzeczne. Dalsze wyniki wnikliwych badań wykazały, że kobieta jest zdrowa. Nadeszła jednak wiadomość, że na terenie naszego powiatu odnotowano kolejny przypadek. Jest nim mężczyzna w sile wieków ze służb mundurowych.

 

Przypomnijmy, że u rzekomej zakażonej wyniki wymazów pobrane w ciągu 24 godzin nadeszły niemal jednocześnie – po południu 10 sierpnia i przyniosły sprzeczne wyniki. Próbka pobrana w Przasnyszu wykazała wynik negatywny, ale wynik wymazu pobranego w Ciechanowie okazał się dodatni, ponieważ stwierdzono obecność jednego z trzech genów Covid-19.

Sanepid postanowił, że ze względów ostrożnościowych wynik młodej pacjentki z gminy Przasnysz zostanie odnotowany w statystykach jako 14. przypadek koronawirusa w powiecie przasnyskim, a wszystkie osoby będące z nią w bliskim kontakcie zostaną objęte kwarantanną.

W piątek 14 sierpnia przasnyski Powiatowy Inspektor Sanitarny, trzymający pieczę nad przypadkiem młodej kobiety, został telefonicznie poinformowany, że kolejne trzy próby wykonane u pacjentki, dały wyniki ujemne. Kobieta nigdy nie była zakażona, co dodatkowo potwierdził test na obecność przeciwciał.

To oznacza, że Inspekcja Sanitarna potraktuje ten przypadek jako niebyły, a kobieta zostanie uznana za osobę zdrową (przy czym nie oznacza to, że jest ozdrowieńcem). Dodatni wynik zostanie wykreślony rejestru, a wszystkie osoby przebywające na kwarantannie (ze względu na kontakt z fałszywie zakażoną) zostaną zwolnione z kwarantanny, którą zakończą dziś wieczorem. Jutro będą mogły opuścić swoje domy.

Dziś nadeszła informacja, że w naszym powiecie odnotowano kolejny przypadek zakażenia. Jest to mężczyzna w sile wieku ze służb mundurowych, który pracuje poza terenem powiatu przasnyskiego. O fakcie zakażenia dowiedział się na skutek badań przesiewowych, którymi objęto grupę mężczyzn. Mężczyzna nie ma żadnych objawów chorobowych, czuje się dobrze i będzie przebywał w izolacji domowej na terenie gminy Chorzele.


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KOD
KOD
6 miesięcy temu

Dalej wierzcie w rządowe statystyki zakażeń, dalej noście namordniki.