14 – latka w ciąży trafiła do szpitala. Dziewczynka była w ciężkim stanie, a jej dziecko nie żyło. Sprawą zajęła się mławska prokuratura.

Prokuratura Rejonowa w Mławie prowadzi śledztwo w sprawie seksualnego wykorzystania nieletniej. Postępowanie wszczęto po zawiadomieniu ze szpitala, do którego w ciężkim stanie trafiła 14-latka.

13 września wieczorem do szpitala  trafiła dziewczynka w ciężkim stanie. Po badaniach lekarskich okazało się, że nastolatka jest w ciąży. Dalsze procedury medyczne wykazały, że płód jest martwy. Szpital udzielił dziewczynce niezbędnej pomocy zabiegowej i powiadomił prokuraturę, która podejrzewa, że ciąża była efektem seksualnego wykorzystania nieletniej.

– Potwierdzam, że śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Mławie. 14-latka pochodzenia romskiego trafiła do jednego z prywatnych gabinetów, ale z nieznanych przyczyn się z niego oddaliła. Jej stan zdrowia regularnie się pogarszał, dlatego jeszcze tego samego dnia wieczorem w ciężkim stanie została przyjęta do szpitala. Śledztwo wszczęto na skutek zawiadomienia, które wpłynęło od służb medycznych. Według polskiego prawodawstwa obcowanie płciowe z osobą poniżej 15 roku życia jest przestępstwem ściganym z artykułu 200 Kodeksu Karnego. Sprawcy tego czynu grozi do 12 lat więzienia – mówi Prokurator Iwona Śmigielska – Kowalska rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku. Jak dodała, ze względu na szczególny charakter tej sprawy, organy ścigania nie podają bliższych informacji na ten temat.

Jak udało nam się dowiedzieć pierwsze osoby zostały już przesłuchane, w najbliższym czasie zaplanowano dalsze czynności.

W tej sprawie nie bez znaczenia jest fakt, iż dziewczynka jest pochodzenia romskiego. W tamtejszej kulturze 14- latka jest traktowana jak kobieta. O sprawie jako pierwszy poinformował ”Kurier Żuromiński”.


M. Jabłońska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments