1000 Plus na wakacje jeszcze tego lata? Prace nad bonem turystycznym trwają.

Przed tegorocznymi wakacjami rząd planuje wprowadzić tzw. bon turystyczny w wysokości tysiąca złotych, który w założeniu ma przysługiwać około 60% pracujących Polaków. Prace nad projektem trwają w Ministerstwie Rozwoju. Wiceminister resortu Andrzej Gut-Mostowy powiedział w RMF FM, że kryterium będą zarobki, które nie mogą przekroczyć średniej krajowej. Kto zapłaci za bon? Oczywiście obywatele.

 

Niższy od przeciętnego dochód to nie jedyny warunek, ponieważ bon będzie przysługiwał tylko osobom zatrudnionym na umowę o pracę. Pracujący na „śmieciówkach” Polacy obejdą się smakiem.

– Bon jest przeznaczony dla wszystkich pracujących na umowę o pracę do wysokości zarobków średniej krajowej, czyli do około 5200 złotych brutto. W naszym projekcie około 60 procent niżej i średnio zarabiających Polaków miałoby dostęp do tego projektu – poinformował wiceminister Andrzej Gut-Mostowy.

Bon turystyczny ma pomóc w ożywieniu branży turystycznej. Z założeń wynika, że nie będzie on w całości finansowany przez państwo, ponieważ 10% jego wartości mają pokryć pracodawcy, ale w przyszłości proporcje mają się zmienić. Finalnie i tak za bon zapłacą obywatele — albo z płaconych przez siebie podatków, albo w postaci niższej płacy, aby zrekompensować koszty po stronie pracodawcy. Gdyby bon pozostał z nami na stałe, bez wątpienia obniży również chęć zatrudniania pracowników na umowę o pracę.

Pomysł wprowadzenia bonu nie jest nowy, ponieważ usłyszeliśmy o nim jeszcze w ubiegłym roku, kiedy nic nie zapowiadało olbrzymiego tąpnięcia w branży turystycznej. Pierwotnie mówiło się o bonie o wartości 500 złotych. Informowaliśmy o tym tu:

Nie stać Cię na wakacje? Partia rządząca planuje wprowadzić turystyczne 500+.

M. Jabłońska


 

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
8 miesięcy temu

a ja pytam – skad na to pieniądze? z budżetu? czyli MY wszyscy sfinansujemy bon dla 60% reszty (w tym nas) po drodze 20% zje administracja…. brawo socjaliści. a z drugiej strony inne braże dostaną w 4 litery. moze jeszcze wesprzyjcie deweloperkę bo nie zarobią na dziurze w ziemi marnych 500 z metra a 450… zaraz zaraz przeciez ceny rosną, a kredyt trzeba brać już bo taniej nie będzie…. szok

Tomek
Tomek
8 miesięcy temu

Socjalu ciąg dalszy, już się rzygać chce tymi wszystkimi „zapomogami” rządowymi…
Nie tędy droga do bogatego społeczeństwa, uprościć i zmniejszyć podatki to wszystkich pracujących będzie stać na wakacje!

Pati
Pati
8 miesięcy temu

Do czego to doszło jedni jak osły pracują płacą podatki inni biorą zapomogę i nic nie robią wszystko podane na tacy

Adpi
Adpi
8 miesięcy temu
odpowiada  Pati

Komuna wraca tylko inaczej w nazwie .źle ona już jest !