100 dni do finału SZLACHETNEJ PACZKI!

29 sierpnia o godz. 16.00, dokładnie 100 dni przed finałem XIII edycji SZLACHETNEJ PACZKI, kilkadziesiąt osób zatańczyło poloneza na Placu Zamkowym w Warszawie, świętując zbliżający się egzamin dojrzałości polskiego społeczeństwa. Tego samego dnia ruszy rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki, którzy w grudniu dotrą z pomocą do potrzebujących. Wśród tancerzy znajdzie się m.in. Piotr Cieszewski, który 23 maja b.r. roku zdobył Mount Everest z flagą Szlachetnej Paczki.

Czas studniówki to dla maturzystów ostatni dzwonek, żeby zabrać się do nauki. Polonez Szlachetnej Paczki ma zatem przypomnieć Polakom, że zbliża się coroczny egzamin dojrzałości naszego społeczeństwa. Będzie to egzamin z bohaterstwa, otwartości na innych, gotowości do podejmowania wyzwań i niesienia mądrej pomocy – takiej, która inspiruje do zmian, a nie uzależnia. Czas zacząć przygotowania, bo po czwartkowym happeningu SZLACHETNA PACZKA wejdzie w decydującą fazę – rozpocznie się rekrutacja wolontariuszy, których w całej Polsce potrzeba 9300, w samym Mazowszu ponad 1300!

Od tego, ilu wolontariuszy włączymy do Szlachetnej Paczki, zależy liczba rodzin, do których dotrzemy w grudniu, dlatego to jeden z najważniejszych etapów projektu – tłumaczy Agnieszka Czapla, Koordynator ds. Promocji SP w woj. Mazowieckim. – Ich rola jest nieoceniona, ponieważ to oni mają bezpośredni kontakt z potrzebującymi w swojej miejscowości, przychodzą do ich domów, pytają o potrzeby. To oni są pomostem między osobami, które potrzebują wsparcia, a tymi, którzy chcą je dać. To prawdziwi bohaterowie zmiany społecznej.

Od 29 sierpnia wolontariusze mogą zgłaszać się przez stronę WWW.SUPERW.PL

Projekt SZLACHETNA PACZKA odbywa się po raz trzynasty. Co roku w przemyślany sposób łączy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu. Tylko w 2012 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do ponad 55 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – ludzi starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Łączna liczba zaangażowanych w projekt sięgnęła 300 tys. osób, a łączna wartość pomocy przekazanej w paczkach sięgnęła 22,5 mln zł! Tegoroczny finał odbędzie się 7-8 grudnia – to wtedy wolontariusze zawiozą do potrzebujących paczki z pomocą materialną, a darczyńcy otrzymują piękny prezent – relację z ich wręczenia. Jak zdamy egzamin tym razem? – Jestem przekonana, że jeszcze lepiej niż rok temu – mówi Marcelina Góral, wieloletnia wolontariuszka SP. – Pokażmy, że potrafimy nie tylko narzekać, ale też brać sprawy w swoje ręce i zmieniać otoczenie, w którym żyjemy.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments