10-LECIE ZSP W CHORZELACH ORAZ INAUGURACJA NOWEGO PROGRAMU INWESTYCYJNEGO STAROSTWA POWIATOWEGO W PRZASNYSZU – relacja, zdjęcia

10-LECIE ZSP W CHORZELACH ORAZ INAUGURACJA NOWEGO PROGRAMU INWESTYCYJNEGO STAROSTWA POWIATOWEGO W PRZASNYSZU

W niedzielę, 2-go grudnia br. odbyła się uroczystość 10-lecia nadania imienia
i sztandaru Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach połączona z inauguracją nowego programu inwestycyjnego Starostwa Powiatowego w Przasnyszu ukierunkowanego na rozwój gospodarczy Powiatu.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Św. Trójcy w Chorzelach. O godz. 13:00 w Hali Sportowej ZSP w Chorzelach przedstawiony został projekt rozwoju Przasnyskiej Strefy Gospodarczej z podstrefą w Chorzelach. Będzie to największe przedsięwzięcie inwestycyjne powiatu przasnyskiego, porównywalne z budową szpitala w Przasnyszu, kompleksową przebudową dróg powiatowych, inwestycjami oświatowymi, czy Przasnyską Strefą Gospodarczą w Sierakowie. W dyskusji z mieszkańcami udział wzięli m.in. marszałek województwa Adam Struzik, dyrektor departamentu eksploatacji i rozwoju  PGE Dystrybucja SA w Warszawie Tomasz Brochocki, prof. Jerzy Kłoczowski, przewodniczący rady powiatu przasnyskiego Marek Walędziak, starosta przasnyski Zenon Szczepankowski, wicestarosta  przasnyski Tomasz Osowski, burmistrz Chorzel Beata Szczepankowska, przewodniczy rady miejskiej w Chorzelach Dariusz Brzezicki, radna sejmiku województwa mazowieckiego Wiesława Krawczyk, dyrektor ZSP w Chorzelach Lidia Anna Jesionek, mieszkańcy, radni, samorządowcy i inni znamienici goście. Po oficjalnych uroczystościach  i szkolnej części artystycznej odbył się koncert zespołu Demobil Blues.

                                             

Sławomir Czaplicki

Kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego,

Promocji i Rynku Pracy


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...